O nás

Úvod / O nás

Vaše zahradnictví Již od roku 1994

Zahradnictví – trvalkové kultury

Firma byla založena v r. 1994. Školka se nachází v Lednici, na výjezdu směr Břeclav. Lednice nabízí dlouhou zahradnickou tradici v srdci kulturní krajiny Lednicko-valtického areálu, zařazeného do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Zabýváme se produkcí trvalek v celé šíři sortimentu, tzn. trvalky nízké, kobercové, střední i vysoké – záhonové, k řezu. Pěstujeme široký sortiment skalniček, okrasných trav, suchomilných i vlhkomilných rostlin. Naprostá většina našich trvalek je množena vegetativně. Soustavně ověřujeme čistotu a pravost sortimentu, proto můžeme zaručit vyrovnanost partií a vlastností kultivarů.

Vysoká kvalita produkce

Ideální podmínky jižní Moravy

Vzhledem ke klimatickým podmínkám jižní Moravy jsme zaměřeni především na rostliny suchomilné a světlomilné, které se nám ve zdejších podmínkách daří produkovat ve vysoké kvalitě. Za pozornost stojí náš rozsáhlý sortiment rodu Sempervivum, který se těší velkému zájmu našich zákazníků. Stejně zajímavý a rozsáhlý je rod Sedum, který zahrnuje nenáročné rostliny nízké, pokryvné, i vyšší a vysoké, záhonové. Oba tyto rody jsou atraktivní a široce používané pro výsadby zelených střech, suchých zídek, a dalších suchých míst.

Náš velkoobchodní prodej je založen především na osobním kontaktu a dohodě, dodávky rostlin jsme schopni zákazníkům dopravit až na místo.

Ocenění „Novitas Olomucensis

Deschampsia caespitosa ´Palava´

Na trh jsme uvedli několik vlastních nových kultivarů, z nichž největšího úspěchu dosáhla Deschampsia caespitosa ´Palava´, která získala ocenění „Novitas Olomucensis“ a velmi dobře obstála v praxi.

Jedná se o vytrvalou okrasnou trávu se sytě zelenými listy. Od dosud pěstovaných odrůd se liší především velikostí trsů; je výrazně nižší – výška trsu je 20 – 30 cm, šířka 40 – 50 cm, výška květu 45 – 55 cm.

Raší brzy, koncem března, v plném květu je v polovině července. Na suchém a slunném stanovišti bohatě kvete širokými latami výrazně zlatavé barvy. Dobře roste i na stinných stanovištích, ale méně kvete. Rostlina nevytváří klíčivá semena, a tudíž nezapleveluje plochu. To jí otvírá široké možnosti použití i dlouhodobost efektu kvetení, kdy většinu trav je nutno z těchto důvodů ostříhat. Trs je tedy možno ponechat bez zásahu až do jara, kdy se pouze ostříhá celý trs a tím připraví pro další vegetaci.

Je odolná vůči chorobám, nepodléhá ani náporu rzí. Je jedinou odrůdou okrasné trávy, která byla zapsána do Státní odrůdové knihy ČR.

Velký výběr trvalek

Podívejte se, jak to u nás vypadá