Okrasné trávy

Úvod / Sortiment / Okrasné trávy

Okrasné trávy jsou velmi oblíbené, v našem sortimentu vedeme trávy všech velikostí. Od nejmenších, výšky cca 10 cm, až po nejvyšší, dosahující až čtyř metrů. U nás, na osluněné jižní Moravě, okrasné trávy nádherně vybarvují, především kultivary stříbrolisté, nebo vybarvující do odstínů červenohnědých. Množíme sortiment 18 druhů a kultivarů rodu Festuca, u kterých zaručujeme pravost sortimentu, a tedy i vyrovnanost partií jednotlivých kultivarů.

Z okrasných trav střední výšky máme například velmi oblíbený rod Sesleria, kde jsou kultivary velmi odolné a efektní, a neopominutelný rod Pennisetum. Soustředili jsme všechny dostupné kultivary, které jsme několik let prověřovali, a vybrali jsme takové, které jsou nejodolnější a nejlíbivější, což pokládáme za jeden z hlavních atributů okrasné rostliny. Rod Pennisetum je rozmanitý, množíme kultivary malé, dorůstající cca 30 cm, až po vysoké, které dosahují i 1,5 m výšky.

Samozřejmě nelze pominout rody Panicum, Miscanthus a další, které jsou rovněž velmi rozmanité, počínaje velikostí, přes rozmanitost tvarů i barev olistění.

Okrasné trávy prodáváme v různých velikostech sadby, od kontejnerů K9x9x10, až po velké, kvetoucí rostliny v K 25 lt.

Momentální nabídku sdělíme telefonicky či osobně při Vaší návštěvě.

Na trh jsme uvedli několik vlastních nových kultivarů, z nichž největšího úspěchu dosáhla Deschampsia caespitosa ´Palava´, která získala ocenění „Novitas Olomucensis“ a velmi dobře obstála v praxi.

Jedná se o vytrvalou okrasnou trávu se sytě zelenými listy. Od dosud pěstovaných odrůd se liší především velikostí trsů; je výrazně nižší – výška trsu je 20 – 30 cm, šířka 40 – 50 cm, výška květu 45 – 55 cm.

Raší brzy, koncem března, v plném květu je v polovině července. Na suchém a slunném stanovišti bohatě kvete širokými latami výrazně zlatavé barvy. Dobře roste i na stinných stanovištích, ale méně kvete. Rostlina nevytváří klíčivá semena, a tudíž nezapleveluje plochu. To jí otvírá široké možnosti použití i dlouhodobost efektu kvetení, kdy většinu trav je nutno z těchto důvodů ostříhat. Trs je tedy možno ponechat bez zásahu až do jara, kdy se pouze ostříhá celý trs a tím připraví pro další vegetaci.

Je odolná vůči chorobám, nepodléhá ani náporu rzí. Je jedinou odrůdou okrasné trávy, která byla zapsána do Státní odrůdové knihy ČR.